- Onsdag 19.04.17
Hva jeg snakker om når jeg snakker om løping
Det Andre Teatret presenterer: Fredrik Høyer
Poeten og forfatteren Fredrik Høyer ble for en del år siden utfordret av sin daværende arbeidsgiver til å løpe Oslo Maraton. Men, hva er egentlig løping?
Er det en flukt, streben, en kamp eller avkobling? Vi blir kontinuerlig utfordret til å være mer målrettet og å ikke gi opp. Det er ikke alltid like lett å tenke positivt når veggen kommer deg susende i møte, like fort som du beveger deg fremover. Kanskje er ikke løping noe godt bilde på livet likevel. Kanskje er løping bare løping.
I en forestilling inspirert av Murakamis bok med samme tittel, raser Høyer mot målet for å se hva som er gevinsten til slutt. I samarbeid med regissør Nils Petter Mørland har han utviklet en flunkende ny forestilling hvor slampoesi, muntlig fortelling og Det Andre Teatrets publikumsnære og løsslupne teatertuttrykk møtes.
| Skuespillere | Fredrik Høyer |
|---|---|
| Konsept og idé | Fredrik Høyer og Nils Petter Mørland |
| Lysdesign | Kjetil Aavik og Henrik S. Vernegg |
| Musikk | Håvard Gressum Antonsen |
| Tekst | Fredrik Høyer |
| Scenografi | Nils Petter Mørland og Monica Nestvold |
| Produsent | Silvia Rodriguez Gimenez |
| Regi | Nils Petter Mørland |
| Varighet | 60 min |
| Rigg opp | 120 min |
| Rigg ned | 60 min |
| Kontakt | post@detandreteatret.no |